nauka angielskiego

Czy można nauczyć się angielskiego w rok? Sposoby

Chciałbyś nauczyć się języka angielskiego na komunikatywnym poziomie, aby móc z niego czerpać w różnych sytuacjach? Oto nasz praktyczny poradnik, który wyjaśni Ci, w jaki sposób uczyć się szybko i efektywnie! Zapraszamy do lektury.

Wyznacz sobie cele

Na początek wyznacz sobie konkretne cele. Ustal, na jakim poziomie języka angielskiego chciałbyś być w ciągu roku. Następnie rozdziel pracę na poszczególne kwartały, a te na miesiące. Dzięki temu będziesz mógł na bieżąco monitorować, czy udaje Ci się realizować swoje założenia.

Szukaj sposobu nauczania, który do Ciebie trafi

Efektywna nauka angielskiego jest możliwa wówczas, gdy uczysz się sposobem, który do Ciebie trafia. Z tego powodu warto eksperymentować i oceniać, jaką metodą osiągasz najlepsze efekty. Aktualnie coraz większą popularnością cieszy się Metoda Aktywnego Mówienia. Zakłada ona, że codziennie przez 15 minut będziesz rozmawiać w języku angielskim. Dzięki temu z lekcji na lekcję komunikacja będzie dla Ciebie coraz bardziej płynna i naturalna.

Otaczaj się językiem angielskim

Warto również otaczać się językiem obcym. Oglądaj filmy po angielsku z polskimi napisami, czytaj anglojęzyczne książki i włączaj zagraniczne podcasty. Im częściej Twój mózg będzie myślał po angielsku, tym lepiej. Szybko przekonasz się, jak bardzo zwiększyło się Twoje słownictwo.

Szukaj okazji do mówienia po angielsku

Angielskiego najlepiej uczyć się poprzez praktykę. Podczas rozmowy z drugą osobą nigdy nie wiesz, na jaki tor zejdzie Wasza pogawędka. To znakomita okazja do sprawdzenia swojego słownictwa, poznawania nowych zwrotów czy też doskonalenie się w umiejętności odpowiedniego dobierania czasów.

Czerp z darmowej wiedzy

Szkoda byłoby nie wykorzystać możliwości, które otrzymuje się za darmo, prawda? W dzisiejszych czasach w sieci można znaleźć olbrzymi ilości wiedzy, po którą można sięgnąć w zasadzie w dowolnym momencie. Przykładowo, jeśli masz problem z daną partią materiału, sprawdź, jak inna osoba tłumaczy to zagadnienie w swoim materiale wideo. Może jej sposób objaśniania okaże się dla Ciebie przystępniejszy?

Zapisz się na kurs językowy

Możesz również uznać, że będzie Ci potrzebna pomoc specjalisty. Na rynku dostępne są intensywne kursy językowe, które pokazują, w jaki sposób możesz skutecznie uczyć się angielskiego. W dodatku będziesz pod opieką fachowca, dzięki czemu w razie czego Twoje błędy zostaną szybko skorygowane.

Nie bój się błędów

Na koniec bardzo ważna kwestia. Nauka języka obcego zawsze będzie związana z popełnianiem błędów. Dlatego nie martw się, gdy czasem zapomnisz słowa lub użyjesz niewłaściwego czasu. To w pełni normalne, że takie pomyłki będą się zdarzały. Dlatego nie narzucaj na siebie zbyt dużej presji. Tak naprawdę im mniej stresu, tym lepsze rezultaty.

Nauka języka może być przyjemnym doświadczeniem. Szczególnie w momencie, gdy zauważysz, jak dużo udało Ci się osiągnąć. Opanowanie angielskiego na komunikatywnym poziomie w ciągu roku jest jak najbardziej możliwe. Musisz być jednak odpowiednio cierpliwy, zmotywowany i regularny. Wierzymy, że Ci się uda!

ARTYKUŁ SPONSOROWANY